Kontakt

Michal Hroza:
  (420)257216886,
  (420)605286268,
  hrozic@hotmail.com

Andrej Novik:
  andrej.novik@gmx.de

Filip Hrubý
  filahruby@hotmail.com


   

         Začátkem roku 1997 se sešli studenti rusistiky z pražské filozofické fakulty, aby si společne zahráli své oblíbené písně z prostředí ruského rocku a balkánských lidovek. Při příležitosti představení divadelního spolku "Mír chýším - válku palácům!" dne 25. května 1997 v hostinci Na Slamníku proběhla první performance před širším publikem. Pod názvem "Málohektaři-rock" zahrála kapela čtyři skladby (Páčka sigaret, Makedonija, Svět se posral, Revoljucija) a k velkému úspěchu u posluchačů všechny tyto písne čtyřikrát opakovala. To si ovšem už nikdo ze členů vzhledem k množství požitého alkoholu nepamatuje.
         Původní obsazení - Andrej Novik (zpěv), Štepán Černoušek (elektrická kytara), Martin Vacke (elektrická kytara), Jan Žemlicka (elektrická kytara), Josef Jindrák (basová kytara) - nevydrželo dlouho. Josef Jindrák se začal více věnovat své kapele J.K.H.CH. a post basového kytaristy prevzal Štěpán Černoušek po zralé úvaze, že tři elektrické kytary v jedné kapele je přespříliš.
         Po několika koncertech, které se odehrávaly především ve známé restauraci Na Slamníku, mezi sebe hudebníci přijali první dechový nástroj. Podmanivý zvuk klarinetu Mikuláše Kroupy pozvedl celkový zvuk kapely, která v té době vystupovala již s novým názvem "Ahmed má hlad". To se psal konec roku 1998.
         Poté, co Mikuláš Kroupa odešel do války, dočasně byl nahrazen Michalem Hrozou. Tomu se ovšem styl Ahmeda natolik zalíbil, že vytvořil s Mikulášem Kroupou navrátivším se z vojny dechovou sekci, která dodnes svým jemným citem pro harmonii vytváří nejednoduché, avšak libozvučné dvojhlasy.
         Na sklonku roku 1999 řady členů Ahmeda rozšířila Laura Kopecká svým zádumčivým hlasem jihovýchodních pěvkyň. Přirozenost jejího hlasu doplnil zjara 2000 bubeník Filip Hrubý, který brilantním způsobem dokázal skloubit punkovou minulost a balkánskou přítomnost.
         V létě roku 2000 opustil kapelu zakládající člen Martin Vacke, který se začal hlouběji zabývat symbiózou hudby a výpočetní techniky. Místo něj do Ahmeda zavítal majitel akordeonu Michal Šmíd, jenž kapele dodal ten správný "drajv". S Ahmedem v té době průběžně hostoval vynikající houslista Matěj Kroupa a výborný violista Václav Trojan.
         Na jaře roku 2002 vydává Ahmed má hlad první desku "Salám a lajka". Kapelu však z časových a rodinných důvodů opouští majitel akordeonu Michal Šmíd a jeho štafetu přebírá Daniel Hůle, který v Ahmedovi vydrží do roku 2007, kdy ho na pozici akordeonisty vystřídá Jan Synek. Na konci roku 2004 vydává Ahmed druhé a dosud poslední CD "Magadan". V roce 2006 opouští Ahmedovy řady Štěpán Černoušek a nahrazuje ho nejprve Radek Podveský a od jara 2010 Cyril Křepelka.

   
orangutani v tundře

zpěvačka
zpěvák
baskytarista
akordeonista
bubeník
klarineto-saxofonista
klarinetista
kytarista